Pecado del Paraíso Semi 4,1%

27.00 kr.
customer-list-add
Bliv medlem
Optjen 5% bonus

Pecado del Paraíso Semi 4,1%

Pecado del Paraíso Semi 4,1%

Vores vurdering

Pecado del Paraíso Semi 4,1 % er en halvtør spansk cider med frugtig fylde og frisk syre. En elegant og let mousserende cider med masser af karakter.

 

Om produktet

Pecado del Paraíso Semi 4,1 % er en klassisk, halvtør cider fra Asturien – Spaniens berømte ciderregion. Fremstillet på udvalgte lokale æblesorter og gæret efter traditionelle metoder, byder denne cider på en harmonisk balance mellem naturlig sødme og frisk syre.

Smagen er let perlende med noter af modne æbler, et strejf af citrus og en elegant tørhed i eftersmagen. Den moderate alkoholprocent og bløde bobler gør den til et forfriskende valg til både aperitif, tapas, lyst kød eller som et alternativ til vin og øl.

Pecado del Paraíso betyder "synd fra paradis", og denne cider lever op til navnet – en smagfuld fristelse med autentisk spansk karakter. Serveres bedst afkølet i godt selskab.

Anbefalinger

Spar
9%
Ved
6 stk.
Spar
9%
Ved
6 stk.
Spar
9%
Ved
6 stk.
Spar
9%
Ved
6 stk.
Spar
9%
Ved
6 stk.
Spar
9%
Ved
6 stk.
Spar op til
18%
Ved
12 stk.
Spar
9%